Aries Hotel & Spa Wisła, Wisła
Strefa saun w Aries Spa - idealne odprężenie

Strefa saun w Aries Spa - idealne odprężenie

  1. Úvodní stránka
  2. Saunová zóna v Aries Spa - dokonalý relax
electric car
25 listopadu 2021

Największą popularnością sauny cieszą się... oczywiście w Finlandii, ale i w Polsce regularnie przybywa zwolenników regularnego saunowania. Jesień i nadchodząca zima to idealna okazja do poznania zbawiennych zalet korzystania z saun. W Aries Hotel & Spa Wisła są ich aż trzy: sauna fińska, łaźnia parowa i sauna solna. Poznaj ich zalety i ciesz się idealnym odprężeniem.

Strefa saun w Aries Hotel & Spa Wisła to przestrzeń wprost stworzona do relaksu i odpoczynku. Do wyboru są aż trzy rodzaje saun co daje możliwość wybrania tej odpowiedniej, której właściwości najbardziej nam odpowiadają. Dlaczego to takie ważne? Saunowanie to cały rytuał, filozofia kąpieli.

Którą saunę wybrać? Poniżej przedstawiamy krótkie intro na temat każdej z nich. 

Sauna fińska - temperatura w niej może osiągać nawet 100 stopni Celsjusza! Tak wysoka temperatura w połączeniu z bardzo niskim poziomem wilgotności powietrza (maksymalnie 15%) daje wiele zalet m.in. poprawia pracę serca i układu krążenia. Jeden cykl powinien trwać maksymalnie do 25 minut tzn.: 8-12 minut pobyt w pomieszczeniu sauny, a następnie 8-12 minut ochładzanie ciała. Kąpiel należy przeprowadzać w 2 lub 3 następujących po sobie cyklach. 

Łaźnia parowa - wilgotność w niej wynosi do 40% i powyżej a temperatura to średnio 50 stopni Celsjusza. To dobry wybór dla osób zaczynających przygodę z saunami. Łaźnia parowa świetnie oczyszcza z toksyn i poprawia metabolizm. To także świetny zastrzyg energii. Do łaźni parowej obligatoryjnie wchodzimy nago, zostawiając ręcznik przed wejściem. Czas przebywania w łaźni zależy indywidualnie od samopoczucia oraz stażu korzystania z łaźni (sugerowany czas to ok. 10-20 minut).

Sauna solna - jest jedną z najchłodniejszych, dlatego do korzystania z niej zachęca się każdego. Temperatura w jej wnętrzu nie przekracza 55 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu soli w saunie solnej wytwarzają się bardzo korzystne warunki do odbywania kuracji w ramach haloterapii, czyli jonizacji przez sól. Przebywając w saunie solnej chłoniemy minerały, znajdujące się w soli takie jak: jod, brom, wapń czy magnez. Proces nagrzewania ciała trwa ok. 30 minut, lecz czas pobytu w saune jest bardzo indywidualny i może być krótszy.

Jak korzystać z sauny? Przeczytaj poniższe zasady aby móc cieszyć się wszystkimi zaletami saunowania:

  1. Do sauny należy wchodzić po dokładnym umyciu i osuszeniu ciała (bez makijażu). Czysta skóra łatwiej oczyszcza się z toksyn.
  2. Włosy najlepiej zabezpieczyć olejkiem i owinąć ręcznikiem. Taki zabieg pozwoli zabezpieczyć je przed nadmiernym odparowaniem wody.
  3. Przed wejściem do sauny należy zdjąć okulary, szkła kontaktowe, zegarek czy biżuterię. Przedmioty te po nagrzaniu mogą spowodować poparzenie w kontakcie ze skórą. 
  4. Z sauny najlepiej korzystać nago lub w ręczniku (z wyjątkiem łaźni parowej, w której ręcznik po chwili zrobi się po prostu mokry i ciężki).
  5. Seans w saunie fińskiej najlepiej zacząć od najniższych ławek - im wyżej, tym wyższa temperatura. 
  6. Jeżeli korzystałeś/aź z sauny leżąc na ręczniku, przed wyjściem odczekaj 1-2 minuty w pozycji siedzącej. W ten sposób zapobiegniesz zawrotom głowy.
  7. Po wyjściu z sauny należy schłodzić ciało pod prysznicem polewając je chłodną a następnie zimną wodą od stóp w kierunku serca, a następnie schłodzić kark oraz głowę. 
  8. Na koniec odczekaj ok. 10-20 minut w strefie relaksu.

Udanego saunowania!

mobile nav bg
viz na mapě
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM