Aries Hotel & Spa Wisła, Wisła
Kobido masaż - co to jest?

Kobido masaż - co to jest?

  1. Úvodní stránka
  2. Kobido masáž - co to je?
electric car
29 března 2022

Masaż Kobido jest flagowym zabiegiem w Aries SPA. To niechirurgiczny lifting twarzy. Na czym dokładnie polega? Jakie daje efekty? Jak go stosować? Zapraszamy na rozmowę z Kierowniczką Aries SPA, kosmetolożką – Bożeną Kubień.

  1. Kobido – nowość czy tradycja w nowej odsłonie?

Absolutnie tradycja, odkurzona i odkryta na nowo. W ostatnich latach da się zauważyć, że świat wraca do dawnych rozwiązań, zwracamy uwagę na środowisko, chcemy być bardziej eco, dbamy o swoje zdrowie w naturalny sposób. Również w gabinecie kosmetologicznym, coraz częściej, stawiamy na mniej inwazyjne terapie zabiegowe. Nie na daremne masaż KOBIDO jest nazywany Liftingiem Bez Skalpela. Efekty odmłodzenia jakie można nim uzyskać są zniewalające, choć są one tylko skutkiem ubocznym terapii. Masaż Kobido to przede wszystkim niezwykły relaks, zniwelowanie napięć mięśni w okolicy twarzy, głowy i karku. To ulga w nawracających bólach migrenowych, terapia po porażeniu nerwu twarzowego, czy bruksizmu. 

W Aries SPA dbamy o skóry naszych Gości z pełną odpowiedzialnością, rozważnie dobierając metody i narzędzia. Świadomie wybieramy te zgodne z fizjologią skóry, odrzucając agresywne, czyli te, które ją niszczą.

  1. Co wyróżnia masaż Kobido od innych masaży twarzy?

Wszystko! Masaż KOBIDO jest absolutnie innym rodzajem pracy ze skórą. Przede wszystkim jest to kombinacja wielu technik pracy ze skórą, od tych delikatnych głaszczących, drenujących po intensywne, głębokie i poniekąd oklepujące. Masaż jest skonstruowany w taki sposób, by terapeuta świadomie pracował nad indywidualnym problemem osoby masowanej, nieważne, czy będzie to głęboka zmarszczka, opadający owal twarzy, czy bruksizm. Terapie manualne twarzy dają morze możliwości, a efekty przewyższają klasyczne masaże twarzy, które znaliśmy do tej pory.

  1. Czy są przeciwskazania do korzystania z masażu?

Tak. Jak każdy zabieg na żywym organizmie, Kobido również ma swoje przeciwwskazania. Są nimi m.in. stany zapalne organizmu, choroby nowotworowe, aktywna opryszczka, zakrzepica, guzki w przebiegu węzłów chłonnych, nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie tętnicze aktywna faza trądziku różowatego, czy trądzik pospolity/ dorosły w fazie zapalnej. Z masażu Kobido nie skorzystają również Panie, które w ciągu kilku ostatnich tygodni miały wykonywane zabiegi medycyny, czy kosmetologii estetycznej oraz makijaż permanentny.

  1. Jak wygląda zabieg, krok po kroku?

Kobido Ritual & Bandage Mask jest moją autorską odpowiedzią dla wszystkich, którzy poza cudownymi właściwościami samego masażu oczekują również pełnej pielęgnacji zabiegowej. W poszczególne etapy masażu wplotłam oczyszczanie, peeling enzymatyczny, masaż pędzelkowy, rozluźniający masaż rąk, koncentrat nawilżający i liftingujący oraz odżywczą maskę ze sproszkowanych włókien mleka kokosowego.

Klu zabiegu jest zastosowanie bandaży gipsowych. Ich właściwości oraz technika nałożenia sprawiają, że efekt liftingu zostaje utrzymany na dłużej. Ponadto Kobido Ritual & Bandage Mask, to 90 minut głębokiego relaksu dostępnego tylko w Aries SPA!

  1. Czy Kobido stawia Paniom wyzwania?

Masaż Kobido wykonywany w Aries SPA jest połączeniem starożytnych technik japońskich z nowoczesną wiedzą na temat funkcjonowania skóry, mięśni i innych narządów naszego organizmu. Dlatego też jest absolutnie efektywnym zabiegiem. Posiada w swoim przebiegu kilka bardzo intensywnych ruchów, które mogą być zaskakujące w odczuciach. Jednak poprzedzenie ich etapami relaksu i totalnego rozluźnienia tkanek, finalnie daje absolutnie pozytywne wrażenia.

  1. Kobido – jak stosować?

Masaż Kobido jako pojedynczy zabieg doskonale sprawdzi się dla każdego, kto marzy o chwili prawdziwego relaksu i rozluźnienia tkanek w okolicy twarzy, głowy, szyi i barków. Natomiast dla poszukiwaczy doskonałych efektów liftingu i spłycenia zmarszczek proponuję wykonać serię zabiegów 1x w tygodniu przez ok. 6-8 tygodni. Spektakularne efekty takich serii można utrzymać korzystając później z masażu kobido 1-2 razy w miesiącu.

Bożena Kubień - kosmetolożka oraz kierowniczka Aries SPA w Aries Hotel & Spa Wisła

mobile nav bg
viz na mapě
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM