Aries Hotel & Spa Wisła, Wisła
Historyczne zdjęcia Aries Hotel & Spa Wisła

Historyczne zdjęcia Aries Hotel & Spa Wisła

  1. Úvodní stránka
  2. Historické fotky Aries Hotel & Spa Wisła
electric car
19 ledna 2022

Aries Hotel & Spa Wisła to miejsce z historią, która sięga lat 50-tych. To właśnie w 1952 roku rozpoczęto budowę budynku, który najpierw był Domem Turysty PTTK. Z okazji 66-lat od powstania schroniska zaprosiliśmy jego dawnych Gości do podzielenia się z nami wspomnieniami z czasów świetności obiektu. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i kilku wyjątkowych pamiątek z Domu Turysty, którymi podzielił się z nami laureat konkursu Pan Bronisław Miech. 

Najwięcej zdjęć otrzymaliśmy z wodospadem w tle. Jego historia również sięga lat 50-tych. Wodospad nazywany potocznie Niagarą Wisły mieści się w obrębie Rezerwatu Przyrody i mierzy 8 metrów wysokości. Jego głównym celem było spiętrzenie wody potoku Wisełka. W konstrukcji zapory warto zwrócić uwagę na tzw. przepławki (widoczne po prawej stronie) tj. zespół niskich, sztucznych progów, które umożliwiają rybom przedostanie się w górę rzeki. 

Mimo upływu lat wodospad zmienił się nieznacznie. Ze względu na swoje walory widokowe jest w dalszym ciągu miejscem licznych odwiedzin i sesji fotograficznych... zwłaszcza Par Młodych. 

Nasze serca skradły również pamiątki z dawnego Domu Turysty, których niestety już nie ma. Są to dwie odznaki oraz naszywka. Coś pięknego!

Przy remoncie schroniska, które 2 lata temu zmieniło się w 4 gwiazdkowy Aries Hotel & Spa Wisła zachowana została cała bryła budynku głównego. Cechą szczególną wnętrz są szerokie korytarze - dawni bywalce Domu Turysty z całą pewnością będą je pamiętać.

Aries Hotel & Spa Wisła powstał w jednym z najpiękniejszych miejsc w Wiśle (zdjęcie z czasów trwania budowy 2018 rok). Bliskość szlaków turystycznych oraz przepływającej dosłownie pod oknami hotelu rzeki Wisły sprawia, że pobyt należy do tych wyjątkowych.

Wyróżniki Aries Hotel & Spa Wisła:

mobile nav bg
viz na mapě
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM