Aries Hotel & Spa Wisła, Wisła

Wisła Czarne

U źródeł potęgi natury

Nieopodal Małej Zapory w Wiśle Czarne, nad niewielkim potokiem, który przeradza się w królową polskich rzek, stworzyliśmy hotel inny niż wszystkie. Aries Hotel & Spa Wisła to miejsce z duszą, najprawdziwsze źródło dobrego samopoczucia. 

Wisła Czarne
Wisła Czarne

Narty zimą

Aries Hotel & Spa Wisła to idealne miejsce dla wszystkich pasjonatów białego szaleństwa. W odległości kilku kilometrów od naszego hotelu zlokalizowanych jest ponad 20 stacji narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.

Jeśli i tego byłoby za mało, nasz Ariesobus dowiezie wymagających narciarzy i snowboardzistów do nowoczesnych ośrodków w Szczyrku, Brennej czy Ustroniu. Miłośnikom narciarstwa biegowego polecamy jedną z najlepszych tras w Polsce:  4 pętle z homologacją FIS-u, wytyczone w malowniczym beskidzkim krajobrazie.

Jeżeli nie posiadają Państwo sprzętu narciarskiego lub snowboardowego zapraszamy do skorzystania z usług wypożyczalni SPORT RENT. W ofercie znajdują się wysokiej klasy narty marki Stöckli oraz serwis narciarski i snowboardowy. Wypożyczalnie SPORT RENT zlokalizowane są w: Wisła Nowa Osada przy Kolei Linowej Nowa Osada, Wisła Malinka przy Kolei Linowej Cienków. 

 

Wisła Czarne
Wisła Czarne

Wędrówki latem

Przy samym hotelu swój początek mają szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności. Aries Hotel & Spa Wisła to idealny punkt startu dla wyprawy na Baranią Górę, Polanę Przysłop, Zielony Kopiec, czy Smerekowiec.

Polecamy też krótki, relaksujący spacer do Wisły Głębce. Z kolei wszystkich Gości, w których drzemie dusza odkrywcy namawiamy na speleologicznej eskapady. 

Wisła Czarne
Wisła Czarne

Góry Natura

Wisła to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość natury. Malownicze krajobrazy, rezerwaty przyrody Wisły i Baraniej Góry, jaskinie, kaskady na Białej Wisełce, ciekawe formy skalne i czyste powietrze – to wszystko jest tu na wyciągnięcie dłoni! Zachwyceni będą też amatorzy jazdy na rowerze.

Nasz hotel znajduje się na trasie kilku szlaków rowerowych, których długość i trudność można dobrać do kondycji i umiejętności.

Wisła Czarne
Wisła Czarne

Tradycja Kultura

Folklor Beskidzki to prawdziwy tygiel kultur, istna feeria barw, dźwięków i ornamentów.  Warto go poznać bliżej. Koronki z Istebnej i Koniakowa zachwycą precyzją i starannością, a zabytki dawnej architektury drewnianej, Zamek Prezydenta czy wielki wiadukt w Łabajowie przybliżą historię regionu.

Atrakcje okolicy

Najważniejsze imprezy w mieście:

  • Dni Wisły – przełom kwietnia i maja 
  • Tydzień Kultury Beskidzkiej – przełom lipca i sierpnia
  • Puchar Świata w skokach narciarskich – listopad / lipiec
  • Wiślaczek Country – sierpień 
  • Bike Maraton – sierpień 
  • Górski Półmaraton Wiślański – Runner’s Super Bieg – sierpień 
  • Rajd Wisły – wrzesień
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij